Fransa’da Yapılacak 5 Şey

Kategori: Genel
Yazan:
Tarih: 23 Haziran 2010
Fransa

Fransa

Şehir Gezileri :
Fransa geziniz sırasında görmeniz gereken şehirlerin başında tabiki başkent Paris gelmektedir. Eyfel kulesi ve Fransa’nın mimarisini anlatan bir çok yapısıyla Paris, Fransa gezinize başlangış noktasıdır. Paris dışında Nice, Orleans ve Avignon’da Fransa gezinizde görmek isteyeceğiniz şehirlerdendir.
Notre Dame De Paris

Notre Dame De Paris

Müze Gezileri  :
Müzelerin ve sanat eserlerinin yoğun olarak bulunduğu şehir Paris’tir. Louvre müzesi, Salvador Dali müzesi, Orsay müzesi gibi bir çok müzeyi gezebilir ve başta Notre Dame katedrali olmak üzere bir çok Fransız yapısnı görebilirsiniz.
Fransa Üzüm Bağları

Fransa Üzüm Bağları

Bağ Bozumu ve  Şarap :

Dünyaca ünlü şarapların ve şampanyaların yapıldığı Fransa’da O müthiş İçkilerin nerelerde yapıldığını merak edenler ve lezzetli şarap tadmak isteyenler için mutlaka yapılması gerek bir aktivite.Fransa’nın doğusunda bulunan Alsace – Lorraine bölgesine özellikle bağ bozumu zamanında yapılacak bir gezi sizleri keyiflendirebilir.

Alplerden Bir Kare

Alplerden Bir Kare

Alp’ler  :

Zaman zaman bir çok yarışa ev sahipliği yapan Alpler kış sporlarının bir numaralı yeri haline geldi. Kış aylarında yapacağınız Fransa gezinizde Alplerin eteğinde adrenalin yaşayabilirsiniz.

Menton

Menton

Güney Kesim  :

Fransa’nın güneyine yapacağınız gezinizde ılık havası ve güzel plajlarıyla Fransa’nın en popüler yeri olan Menton’a gitmenizi öneririm.


Yorum yapın